اهمیت گریسکاری بلبرینگ ها

اهمیت گریسکاری بلبرینگ ها

هنگامی که یک بلبرینگ باید در شرایط سخت قرار بگیرد، انتخاب روان کننده مهم می شود. روانکاری بر  گشتاور، سرعت، سر و صدا، مایع گریس، گاز، درجه حرارت و زنگ زدگی تحمل تاثیر می گذارد.

دو نوع اساسی روان کننده در دسترس روغن و گریس است.
در شرایط کاربردی که نیاز به گشتاور بسیار کم یا محدوده باریک گشتاور دارند مناسب برای استفاده از روغن به عنوان روان کننده است.

مختلفی دارند که هر کدام ویژگی مختص به خودشان را دارا هست هستند. به همین دلیل دلیل گاهی بولینگ ها نیز نیز به یک محرک برای عمل کرد بهتر خود نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا به نحو احسن کار خود را انجام دهند هند برای این کار می توان از انواع روغن های صنعتی و یا گریس نسوز استفاده کرد.

چگونگی اهمیت گریسکاری بلبرینگ ها :


گریس کاری موجب چرب شدن قطعات می‌شود و به کمک آن می توان سرعت عمل قطعه را بیشتر نمود و به حفظ سلامت قطع کمک بسیاری کرد زیرا چربی که این روغن صنعتی دارند به بسیاری از محصولات مثل بلبرینگ ها و یا زنجیر صنعتی کمک می کد

بسته به کاربرد، ممکن است یک روان کننده روغن ممکن است نیاز خاصی را برآورده نکند.

گریس یک روغن است که یک غلیظ کننده اضافه شده است.

روغن روان کننده پایه ی یاتاقان بلبرینگ است.

قبلا بیشتر روغن های روانکاری از نفت به دست آمده بود. امروزه با این حال، روغنهای مصنوعی مانند دیسترها، پلیمرهای سیلیکون و ترکیبات فلورینده به دلیل بهبود خواص، پذیرفته شده است.

مقایسه کنیم:
در مقایسه با روغن های پایه نفت، دی استرها به طور کلی داراي خصوصیات دمایی پایین تر،

نوسانات کمتر و ویژگی های دما، ویسکوزیته بهتر هستند. سیلیکون ها و ترکیبات فلورینده دارای نوسانات حتی پایین تر و خواص گسترده تر درجه حرارت ویسکوزیته دارند.

گریس روغن است که یک غلیظ کننده برای جلوگیری از مهاجرت روغن از محل روانکاری اضافه شده است.

این در شرایطی است که بازسازی مکرر روان کننده غیرممکن یا غیرممکن است.

تمام انواع روغن ذکر شده در اینجا می تواند به عنوان پایه های گریس مورد استفاده قرار گیرد، که صابون های فلزی، پرکننده های مصنوعی و ضخیم کننده ها اضافه می شوند.

 

حتما بخوانید  فروش بلبرینگ skf

خواص روانکار ها:

خواص عملیاتی گریس تقریبا به طور کامل بر پایه روغن بستگی دارد. عوامل دیگر برابر است، استفاده از گریس به جای روغن باعث افزایش گشتاور شروع  بکار می رود و می تواند تحمل را به سرعت پایین تر محدود کند.
افزودنی های گریس شامل مهارکننده های زنگ، افزودنی های شدید فشار (EP)، پیشگیری از اکسیداسیون و غیره است.

از آنجا که انواع مختلف و پیچیدگی مواد افزودنی، ویژگی های روغن های مشابه از یک تولید کننده به دیگری تغییر قابل توجهی دارند.

شرکت فیدارگستر جهت راهنمایی درباره روانکاری درخدمت صنایع می باشد.

بلبرینگ ها برند های متفاوتی دارد مثل بلبرینگskf و یا حتی بلبرینگ ina که هر دو برند نیاز به یک روان کار و گریس دارند تا در عمل کرد آن ها تاثیر مثبت بگذارد.

بلبرینگ ها و یا حتی روغن صنعتی و تمامی روان کارها در بازار به صورت های متفاوت عرضه می‌شود برای فروش بلبرینگ می توانید به تمامی فروشگاه بلبرینگ که دارای صلاحیت معتبر هستند مراجعه کنید.
روغن کاری بلبرینگ مانند زنجیر صنعتی بسیار بر روی سلامت قطعات تاثیر دارد یعنی هر چه بیشتر و بهتر آنها را گریس کاری کنیم بیشتر می توانیم از آن ها استفاده کنیم.

درباره ی ما :
شما در بازرگانی بلبرینگ فیدار گستر شاهد فروش انواع یاتاقان صنعتی هستید قیمت یاتاقان بستگی به جنس آن دارد و با توجه به کیفیتی که محصولات ما دارد می توان گفت که این یاتاقان صنعتی قیمت بسیار مناسبی دارد و همه‌ی آن ها در فروشگاه یاتاقان صنعتی به فروش می رسند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه