بلبرینگ های صنعتی

یکی از انواع بلبرینگ که امروزه کاربرد بسیاری دارد بلبرینگ های صنعتی هستند که عدم توجه به آن ها باعث بالا رفتن هزینه های شما می شود و زمان زیادی را به تعمیر خود صرف می کند. در ادامه قصد داریم تا شما را بیشتر با بلبرینگ های صنعتی آشنا کنیم تا اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه کسب کنید پس با ما همراه باشید.
علت خراب بودن بلبرینگ های صنعتی:
خرابی بلبرینگ صنعتی ممکن است علت های مختلفی داشته باشد، که مهم ترین و رایج ترین علت خرابی آنها  به لرزش در آمدن می باشد ، همچنین یکی دیگر از علت های خرابی آن  ها روانکاری ناکافی است که در اثر عدم توجه به روغن کاری این محصول رخ می دهد. نکته ای که باید به آن دقت داشت این است که حتی روغن کاری زیاد هم موجب اختلال و خرابی می شود ، عملکرد بدون نقص یک بلبرینگ صنعتی به وجود یک روانکار مناسب  و استاندارد بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بلبرینگ و همچنین نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری نماید.

بلبرینگ ها نقش مهمی در ماشین آلات صنعتی دارند و هنگامی که آن ها دچار نقض یا خرابی می شوند هزینه ی سنگینی برای شما به همراه خواهند داشت.
میزان تاثیری که بلبرینگ های صنعتی در صورت بروز مشکل بر روی ماشین آلات صنعتی می گذارند به شرح زیر است:

  • روانکاری ناکافی : 34.4% تخریب
  • آلودگی : 18.6% تخریب
  • عوامل دیگر : 18.6% تخریب
  • نصب غلط : 17.7% تخریب
  • بار بیش از اندازه : 6.9% تخریب
  • جا به جایی و انبار کردن نا مناسب : http://fidargostar.net/wp-content/uploads/http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp0http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webphttp://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp/06/blog-new-5-min.jpg.8% تخریب

قسمت های مختلف بلبرینگ های صنعتی:

۱- رینگ داخلی بلبرینگ
۲- رینگ خارجی بلبرینگ
۳- جزء غلتنده (Rolling Element) که شامل : ساچمه (Ball) ، رولر استوانه ای (Cylindrical Roller) ، رولر سوزنی (Needle Roller) ، رولر مخروطی (Tapered Roller) و رولر بشکه ای (Spherical Roller)
۴- قفسه بلبرینگ (Cage)
۵- آب بند یا همان کاسه نمد بلبرینگ که از جنس الاستومر (Elastomer) ، نوع تماسی (در شکل نشان داده شده است) یا کاسه نمد فلزی (Sheild) غیر تماسی از ورق فولادی
۶- قطر خارجی کنس خارجی بلبرینگ
۷- قطر داخلی کنس داخلی بلبرینگ
۸- قطر شانه کنس داخلی بلبرینگ (Inner Ring Shoulder)
۹- قطر شانه کنس خارجی
۱۰- شیار محیطی خار فنری (Snap Ring Groove)
۱۱- خار فنری
۱۲- سطح جانبی (Side Face) کنس خارجی
۱۳- شیار نصب کاسه نمد بلبرینگ (Seal Anchorage Groove)
۱۴- مسیر غلتش (Raceway) کنس خارجی بلبرینگ
۱۵- مسیر غلتش کنس داخلی بلبرینگ
۱۶- شیار کاسه نمد بلبرینگ
۱۷- سطح جانبی کنس داخلی بلبرینگ
۱۸- پخ لبه کنس خارجی بلبرینگ (Chamfer)
۱۹- قطر متوسط بلبرینگ
۲۰- پهنای کل بلبرینگ
۲۱- لبه راهنما (Guiding Flange)
۲۲- لبه نگهدارنده (Retaining Flange)
۲۳ – زاویه تماس (Contact Angle)

 

معرفی شرکت فیدارگستر:

شرکت فیدارگستر یکی از شرکت های موفق و معتبر در زمینه فروش بلبرینگ های صنعتی از جمله بلبرینگ ina، بلبرینگ skf, انواع یاتاقان ها, نخ نسوز و زنجیر صنعتی می باشد, این شرکت همچنین محصولات مورد نیاز مشتریان خود را در کوتاه ترین بازده زمانی ممکن نه تنها به تهران و سایر کلان شهرا ها بلکه به سراسر نقاط ایران ارسال می کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید این محصول کافی است تا از مشاوران ماهر و پشتیبانی http://fidargostar.net/wp-content/uploads/http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp0http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webphttp://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp/06/blog-new-5-min.jpg4 ساعته ی ما بهره گیرید.

 

شرکت های معتبر دیگر:

باید اضافه کرد که شرکت فیداراویل نیر از شرکت های معتبر و موفق در زمینه توزیع انواع روغن صنعتی و انواع روانکار ها به ویژه گریس ها می باشد و فعالیت گسترده ای دارد.

 

 

مطالب مرتبط