رولبرینگ skf
Spread the love

رولبرینگ skf

بااینکه رولبرینگ skf و بلبرینگ skf از یک خانواده هستند اما بلبرینگ ها نوعی یاتاقان هستند و تحمل زیادی در بارها دارند و نسبتاً در جاهای کوچک قرار می گیرند.

و اما ویژگی اصلی رولبرینگ skf :

رولبرینگ ها دارای غلتش زیادی هستند به طوری که با یک حرکت نسبی بین دو قطعه جابجا می شودند.
تفاوت اصلی این دو محصول در اندازه تحمل و مقاومت آنها در برابر انواع بارها است. رولبرینگ ها مقاومت زیادی در برابر بارهای شعاعی دارند اما بلبرینگ ها به طور یکسان هر دو بار را تحمل می کند و بیشتر در شرایط هایی استفاده میشود که هر دو بار وجود دارد.

انواع رولبرینگ ها:

رولبرینگ ها انواع زیادی چون سوزنی ، مخروطی ، بشکه ای و استوانه ای دارند
اگر می خواهید بدانید چه نوع رولبرینگ به کار شما می آید مطالب زیر را دنبال کنید

رولبرینگ بشکه ای:

اگر سرعت برای شما اهمیت دارد به شما پیشنهاد می شود از این نوع استفاده کنید چون دارای سرعت بالایی است و بارهای سنگین را به خوبی تحمل می کند

رولبرینگ سوزنی:

این نوع از رولبرینگ ها در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد و تحمل خوبی نیز دارند اما قطر آنها نسبت به طول قطعه کوچک است.

رولبرینگ استوانه ای:

رولبرینگ های استوانه ای تحمل زیادی در بارهای شعاعی دارند و هم چنین دارای سرعت زیادی هستند.

رولبرینگ های مخروطی:

این نوع در شرایطی به کار می رود که هر دو نوع بار (شعاعی و محوری)وجود داشته باشد یعنی تحمل هر دو بار را دارد.

اگر بخواهیم مقایسه ای در رابطه با انواع رولبرینگ ها انجام بدیم می‌توان به این نکات اشاره کنیم:

رولبرینگ بشکه ای سرعت بسیار زیادی داره و می تواند بارهای سنگین را به خوبی تحمل کند همچنین رولبرینگ استوانه ای هم سرعت زیادی دارد اما فقط قادر به تحمل بارهای شعاعی است یعنی توانایی و قدرت تحمل بارهای محوری را ندارد.

در صورتی که رولبرینگ های مخروطی هردو بار را یعنی هم شعاعی و هم محوری را تحمل می کنند اما سرعت زیادی ندارند در صورتی که رولبرینگ های سوزنی در تحمل بار ها و سرعت قدرت معمولی و نرمالی دارند.

اما نکته مثبت راجع به این رولبرینگ های skf این است که در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد یعنی اگر شما دستگاهی دارید که کوچک است و فضای زیادی ندارد می توانید از این رولبرینگ استفاده کنید به طور کلی برای انتخاب رولبیرینگ بستگی به نوع دستگاه و نیازی است که شما دارید مثلا اگر به سرعت زیاد احتیاج دارید بهتر است رولبینگی را انتخاب کنید که سرعت زیادی دارد.

بازرگانی بلبرینگ فیدار گستر دارای فروش بلبرینگ در برند های مختلف است : بلبرینگ skf که جزو پر فروش ترین هاست بلبرینگ fag آلمانی و بلبرینگ nachi می باشد علاوه بر آن شرکت ما انواع محصولات زنجیر صنعتی، گریس نسوز، روغن صنعتی، نوار نقاله و غیره را دارا می باشد که با مراجعه به سایت های ما می توانید از آن ها دیدن کنید و در صفحه محصولات ما به صورت آنلاین خرید کنید.

حتما بخوانید   انواع رولبرینگ SKF و محبوبیت های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه