یاتاقان

کاربرد انواع یاتاقان

کاربرد انواع یاتاقان

حال که با کاربرد انواع یاتاقان آشنا شدید بهتر است در خصوص خرید هر یک برای دریافت کارایی بی نظیر نیز اطلاعاتی کسب نمایید. برای تهیه محصولی با کیفیت می توانید به سایت ما مراجعه نموده و از خریدی مطمئن بهره مند شوید.

یاتاقان ها که وظیفه مهمی در صنعت دارند در صورت داشتن کیفیتی پایین موجب تخریب دیگر قطعات شده و نمی توانند امور صنعتی را به نحو احسنت به عمل برسانند. لذا توجه به کیفیت محصول شرطی مهم می باشد.

در ادامه قصد داریم تا به معرفی سایت خود و امکانات موجود در آن بپردازیم.

از کاربرد انواع یاتاقان:

یاتاقان ها را بر اساس باری که آنها تحمل می کنند دسته بندی میکنند این دسته بندی می تواند بر اساس مکان مورد استفاده نیز باشد
فواید یاتاقان ها آنها را از هر چیز دیگری متمایز می کند و باعث محبوبیت این محصول نیز می شود
کتاب آنها ساختمان بندی محکمی دارند و در عین حال صدای کمی نیز تولید می‌کنند
آنها قیمت های مختلفی دارند اما همه آنها مناسب هستند و جای کمی را اشغال می کند

یاتاقان ها می توانند بارهای شعاعی و محوری را تحمل کند بنابراین ازاین رو به دو دسته زیر تقسیم میشوند:

1.یاتاقان غلتشی
http://fidargostar.net/wp-content/uploads/http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp0http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webphttp://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp/06/blog-new-5-min.jpg.یاتاقان لغزشی

در این مقاله به طور مختصر در مورد این دو نوع بحث می کند
یاتاقان های لغزشی محاسن زیادی دارد که به چند مورد آن در زیر اشاره می کنیم

1.صدای کمی دارند

http://fidargostar.net/wp-content/uploads/http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp0http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webphttp://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp/06/blog-new-5-min.jpg.ساختمان محکم دارند

3.کم جا هستند

4.ارزان‌قیمت هستند.

از معایب آنها می توان به اصطکاک زیاد تولید گرمای زیاد و نیاز به روغن کاری مداوم آنها اشاره کرد

کاربرد یاتاقان لغزشی:

یاتاقان های ساده یا همان بلبرینگ ساده،یاتاقان بوشی ،یاتاقان دو تکه ، یاتاقان بالشتکی یا انحرافی جز یاتاقان  های لغزشی هستند.

یاتاقان های ساده که از یک تکیه گاه که معمولاً در بدنه خود ماشین است تهیه می شوندکلیه ماشین های دستی مثل تلمبه های دستی چرخ خیاطی و غیره از این نوع یاتاقان ها هستند و همچنین در موتور خودرو ۴۰۵ و در کفه نگهدارنده میل سوپاپ استفاده می شود
کاربرد یاتاقان بالشتکی نیز در تلمبه های چند پروانه ای است که محور در چند ثانیه ابتدایی به یک طرف کشیده می شود.کار این نوع یاتاقان در موتور اتومبیل ها را بفل یاتاقانی انجام می دهد که از حرکت افقی میل لنگ جلوگیری میکند.

توضیحات بیشتر:

یاتاقان بوشی معمولا داخل بوش های آنها را شیار دار می سازند تا همیشه روغن در این شیارها جمع شده و محور را روغن کاری کند.

یاتاقان های دو تکه نیز از دو قسمت بدنه یاتاقان و پوسته یاتاقان تشکیل شده است. و برای اینکه بتوان آن ها را به راحتی تعویض نموند آنها را به صورت دو تکه می سازند برای اینکه عمر یاتاقان های لغزشی را افزایش دهیم باید به نکات زیر توجه داشته باشیم.

1.روغن کاری مناسب و همچنین استفاده از روغن مناسب

http://fidargostar.net/wp-content/uploads/http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp0http://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webphttp://fidargostar.net/wp-content/uploads/2022/06/p-16.webp/06/blog-new-5-min.jpg.از ورود گرد و غبار به داخل روغن جلوگیری شود.

3.دمای یاتاقان را کنترل کنیم

4.فاصله ازائ مناسب بین محور و یاتاقان ها

انواع یاتاقان های غلتشی:

یاتاقان های غلتشی به دو گروه یاتاقانهای ساچمه ای  و یاتاقانهای غلتکی سوزنی تقسیم می شوند که خود این یاتاقان ها نیز انواع مختلفی دارد و هر کدام کاربرد خاصی را دارند
برای مثال یاتاقان های گنتو معمولاً در لوازم کوچک برقی استفاده میشود.یاتاقان شیار عمیق که در دستگاه‌های تلمبه و چرخ های اتومبیل کاربرد دارد
یاتاقان های دو ردیف که تحمل بارهای زیادی را ندارند ولی بار محوری زیادی را تحمل می کند
تمامی یاتاقان هایی  که در بالا نام بردیم نمونه‌ای از یاتاقان های ساچمه ای هستند
یاتاقان های غلتکی سوزنی نیز کاربرد هایی از قبیل قفل کاردان یا دسته های پس و پیش رونده که مقدار نیروی زیاد ولی درجه چرخش کم باشد ،دارند

فروش این محصول در فیدار گستر :

این محصول صنعتی فروش بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که تولید کنندگان زیادی دارد اما این نقطه ضعف این محصول می باشد زیرا بسیاری از این تولید کنندگان از مواد خوبی برای تولید این یاتاقان ها استفاده نمی کنند و باعث پایین آمدن سطح کیفیت این محصولات می شود.

اما بسیاری از این تولید کنندگان برندی معتبر و با کیفیت دارند که سالیان زیادی تجربه دارند و مشتریان زیادی دارند. ما نیز به عنوان فروشنده این محصولات بهترین کیفیت ها و برند ها را انتخاب می کنیم و به شما می رسانیم.

بازرگانی فیدارگستر امکان خرید انواع بلبرینگ ها نظیر بلبرینگ skf که از جمله بهترین نوع این قطعات صنعتی است برای تمامی مشتریان عزیز فراهم ساخته است. بنابراین شما می توانید تمامی قطعات صنعتی را با قیمتی مناسب به همراه اصالت کالا از طریق مراجعه به سایت ما خریداری نمایید. شما عزیزان امکان خرید این ‌محصول را به دو صورت حضوری و آنلاین دارید که با امکان فروش آنلاین می توانید در تمامی نقاط کشور این‌ محصولات را درب منزل خود تحویل بگیرید.
مشاهده قیمت محصولاتی نظیر قیمت و خرید زنجیر صنعتی ها و خرید بلبرینگ اس کا اف نیز از طریق مراجعه به سایت ما امکان پذیر می باشد تا پیش از خرید محصول تماما آنها را مورد بررسی قرار دهید.

شما می توانید برای خرید انواع دیگری از محصولات فروشگاه ما از جمله بلبرینگ اف آ گ و انواعی از مدل های بلبرینگ اس کا اف به فروشگاه ما مراجعه کنید همچنین برای خرید بسیاری از یاتاقان ها و دریافت قیمت یاتاقان و برای دریافت اطلاعاتی مثل چگونگی خرید بلبرینگ اس کا اف با ما در ارتباط باشد.

فیدار گستر:

Fidar Gostar Bearing Trading Company , selain menjual bantalan , memiliki berbagai produk rantai industri, filter industri, oli industri , gemuk, konveyor, dll yang dapat Anda beli produk yang Anda butuhkan dengan mengunjungi situs kami yang lain. Anda juga dapat membeli bantalan skf , bantalan fag dan bantalan nachi di situs bantalan kami .